Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan Araç Sorgulama

Araç satın almak isteyen ve ikinci ellere yönelen kişilerin; bu araçların geçmişini öğrenmeleri hususunda plaka sorgulama faaliyetlerine dahil olmaları gerekmektedir. Bu yöndeki girişimlerde bulunmamaları durumunda da bilmeden hasarı olan araçları almaları ve araç seçimlerinden fazlasıyla pişman olan taraf olmaları da yüksek ihtimalli bir durum olarak görülebilmektedir.

Plakadan Araç Sorgulama Hangi Bilgileri Verir?

Plakadan araç sorgulama işlemleri esnasında pek çok bilgiyi öğrenebilmek mümkündür. İlgi çeken aracın daha önceden aldığı hasarların yanı sıra var olan borçları, muayenesi, kaskosu ve değişen parçaları hakkında bilgi sahibi olmak da söz konusudur. Ancak plakadan araç sahibini öğrenmek gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan araç sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek bir hayli kolay bir işlemdir. Bu süreci gerçekleştirmek isteyenlerin e-devlet paneli doğrultusunda hareket etmeleri mümkündür. Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri sorgulama konusunda kendilerine ait olan tüm araçlara dair bilgi alınması söz konusudur. Kişilerin bu işlemleri gerçekleştirerek kolaylıkla tüm bilgileri temin etmelerine dair kolaylık gösterilmektedir.

SMS ile Plakadan Araç Sorgulama

Kısa mesaj yöntemiyle de araç sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek söz konusudur. Cüzi bir meblağ karşılığında SMS hizmetlerinden faydalanabilmek de gündemdedir. Araçların plakasını büyük harflerle ve bitişik bir şekilde yazarak 5664’e kısa mesaj gönderilebilir. Bu sayede de araca dair bilinmesi gereken tüm durumlar da ortaya çıkacaktır.

Çağrı Merkezinden Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan araç sorgulama konusunda deneyimli olan müşteri temsilcileriyle görüşerek gereken bilgileri elde etmek mümkündür. 11890 numarasından bu yönde bilgiler almak ve ücrete tabi olarak bu süreci tamamlamak da söz konusudur. Araçların plakalarının iletilmesi halinde kısa sürede tüm verilerin aktarılması durumu da gündeme gelmektedir.

Plakadan Araç Sorgulama Ne İşe Yarar?

Plakadan araç sorgulama işlemleri özellikle ikinci el araç alacak olan kişiler için önemlidir. Aracın geçmişini tamamen öğrenmek adına da bu işleyişe dakikaların ayrılması gerektiği ifade edilen bir konudur. Bu hususta da kişilerin en uygun araçları temin etmeleri gibi bir gelişme söz konusudur.