KORONA VİRÜS RİSKİ KİMLERE DAHA FAZLA YANSIYOR?
KORONA VİRÜS RİSKİ KİMLERE DAHA FAZLA YANSIYOR?

KORONA VİRÜS RİSKİ KİMLERE DAHA FAZLA YANSIYOR?

                                                               KORONA VİRÜS RİSKİ KİMLERE DAHA FAZLA YANSIYOR?

                2019 senesinin Aralık ayında Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde kendisini gösteren bir hastalık olan Korona Virüs salgını nedeninden ötürü pek çok insan günümüzde büyük endişeler taşımaktadır. Günümüze kadar geçen süreç içerisinde çok üzgünüm ki bu virüs dikkatli davranmayan kimseleri ve onu önemsemeyen insanları çok elim bir biçimde cezalandırmayı da bilmiştir. Risk gruplarının varlığı da insanların bilmesi gereken etmenlerin arasında yer alır. Zira bu virüs çeşidi her insan üzerinde aynı etkiyi gösterebilecek olan bir virüs olmadığından ötürü kimi insan üzerinde hafif bir grip gibi görünüp geçse de kimi insanın hayatına bile mal olabilecek kadar kötü sonuçlara yol açabilir.

Kimler Daha Fazla Risk Altında?

                Risk gruplarının neler olduğunu bilmek ve bunun yanı sıra aynı zamanda insanın bu virüse karşı kendini korumasının önemini fark etmesi, aslında vaka sayılarının düşmesine olanak sağlayacak bir durum iken bu durumun herhangi bir şekilde uygulanmıyor oluşu hastalığın gerçek anlamda kontrol edilemiyor oluşunu açıklamaya yetmektedir. Bununla beraber hastalıktan etkilenen insanların hepsi aynı derecede etkilenmeyeceklerdir. Zira bu hastalık risk gruplarına göre değişik bir biçimde etkisini göstermekte olan bir hastalıktır. Korona Virüs hastalığı ile alakalı olarak günümüze kadar edinilmiş olan bilgilerin tamamı birtakım insanların bu hastalığa yakalanmaları durumunda çok daha fazla hastalanmalarına ve ciddi bir biçimde semptomlar geliştirme risklerinin altında olduğunu göstermişlerdir. Bu noktada hastalığa yakalanan insanların yüzde seksen kadarı bu hastalığı hafif bir biçimde geçirmektedir. Bu vakaların geride kalan yüzde yirmilik kısmı ise hastane ortamında tedavi edilmektedir. Aynı zamanda bu hastalık genel anlamda altmış yaşın üzerinde olan insanları diğerlerine nazaran çok daha fazla etkilemektedir.

Hastalıktan En Çok Etkilenen İnsanlar Kimlerdir?

                Seksen yaş ve üstünde olan insanlar gerçek anlamda bu virüsle başı belada olan insanlardır diyebiliriz. Bununla beraber ciddi bir kronik tıbbi rahatsızlığa sahip olan kimseler, kalp hastaları, hipertansiyon hastaları, diyabet hastaları, kronik solunum yolu hastaları, kanser kimseler ve sağlık çalışanları çok fazla etkilenmektedirler.