DÜZCE’DE GEZİLECEK YERLER
DÜZCE’DE GEZİLECEK YERLER

DÜZCE’DE GEZİLECEK YERLER

                                                               DÜZCE’DE GEZİLECEK YERLER

                Doğaseverler için dört mevsim doğa ile baş başa kalma imkanı sunan, gürültülü kalabalıktan bir nebze olsun uzaklaştıran ve kaçamak gezintileri seven insanların uğrak duraklarından birisi kesinlikle Düzce olmuştur. Spor meraklıları için de gayet uygun bir şehir olan Düzce, bu sebeple şehre gelen insanlara trekking, rafting, safari gibi doğa sporlarıyla uğraşılması için uygun bir zemin mevcuttur.

Aydınpınar Şelalesi

                Türkiye’nin izlenmesi en zevkli akarsularından, şelalelerinden birisi olan Aydınpınar Şelalesi, merkez ilçeye bağlı Aydınpınar Köyü sınırları içerisinde yer alır. Aynı zamanda şelalenin bulunduğu alanda bir de yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Meşe, gürgen, kestane gibi çeşitli ağaçların süslediği orman içerisinde bu şelaleyi görmek için gelen misafirler trekking yapma şansına da sahiptirler. Çadır ve kamp meraklıları içinde elverişli alanlara sahip olan bölgede isteyenler bungalov evlerde konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

Konuralp Müzesi

                Konuralp Beldesi, antik bir roma kendi üzerine kurulmuştur. Müzenin kuruluş amaçlarından birisi, eski adı Prusias Ad Hypium olan antik kendin kalıntılarını korumak ve misafirlere o günün şartlarındaki gibi göstermektir. Temeli 1977 yılında atılan müzenin tamamlanma tarihi 1992’dır. Bu müzede toplam 6118 eser sergilenmektedir.

Melen Çayı

                En heyecan verici rafting alanlarından birisi de Melen Çayı’dır. Özellikle nisan-mayıs aylarında debisi yükselen Melen Çayında rafting yapmak adrenalin severler için mükemmel bir aktivite olacaktır.

Akçakoca Ceneviz Kalesi

                Karadeniz’e kıyısı olan diğer güzide şehirlerimiz gibi Düzce de tarihin eski zamanlarında kolonizasyon faaliyetlerine ev sahipliği yapan şehirlerden birisidir. Denizden asla ve asla uzak kalamayan Antik Yunan toplulukları ve ticaretin mahir adamları olan Cenevizliler de Düzce’nin onlara verdiği fırsatı geri tepmemiş ve iyi bir şekilde değerlendirmişlerdir. Akçakoca şehir merkezine üç kilometre uzaklıkta olan kale, hem tarih hem de doğayı hissedebileceğiniz bir alandır. Cenevizliler tarafından inşa edilen bu kale, turizme kazandırıldıktan sonra Akçakoca’da yaşayan yerli halkın ve turistlerin keyifli bir şekilde piknik yapabilecekleri bir alana da sahiptir. İster masmavi deniz manzarasını izlemekle yetinin, isterseniz kendinizi serin sulara bırakın. Seçim sizin!