Samsung Akıllı Telefon Piyasasında İlk Sırada

Samsung Akıllı Telefon Piyasasında İlk Sırada

 

Akıllı telefon denilince akla gelen ilk firmalardan olan Samsung, Galaxy serisine yeni telefonlar eklemeye devam etmişti. Son olarak Galaxy 21 telefonunu piyasaya Mart ayında süren Güney Koreli şirket; oldukça yüksek bir kazanç elde etmişti. Her zaman telefonlarıyla öne çıkan Samsung; istatistiksel verilerde de bu durumu gündeme getirebiliyor. Akıllı telefonlar konusunda öncü bulunan ve en aktif satış grafiğini yakalayan bir firma olarak da kendini gösteriyor.

Pandemi nedeniyle Samsung tarafından üretime hız kazandırılmış ve var olan taleplerin karşılanması adına üretimin daha da aktif bir biçimde yürütüldüğü ifade edilmişti. Analiz şirketlerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda 2021 yılının şu ana kadar geçen zamanında akıllı telefon piyasasında lider konumda Güney Koreli şirket yer alıyor. Samsung bu süre zarfında satışlarını %32 oranında arttırdığı ve Dünya genelinde bu başarıyı yakaladığı da gelen haberler arasında kendini gösteriyor. Bu artışla beraber 2021 yılının ilk çeyreğinde son derecede başarılı bir istatistiği de gündeme getiriyor.

Var olan %32 oranındaki artış bu senenin ilk çeyreğinde 77 milyon akıllı telefon fazladan satıldığına dair bir sonucu kendini gösteriyor. Mart ayının bitimine kadar bu rakamları yakalamış olmak son derecede etkin bir başarı olarak adlandırılıyor. Şirketin bu sayede global akıllı telefon piyasasında %23’lük bir dilimin sahibi olduğu da ifade ediliyor. dünya genelinde varlık gösteren pandeminin de bu başarıda payının son derecede fazla olduğu ifade ediliyor. Bir önceki yıla göre daha etkili bir satış stratejisi belirleyen Güney Koreli şirketin bu yılın geçen sürecinde 340 milyon telefon sattığı ve geçen yıla göre %24 oranında büyüdüğü de gelen haberler arasında yer alıyor.

Samsung’un farklı segmentlerde sayılacak olan telefonları talepleri karşılamada ilk tercih olduğu da ifade edilebiliyor. Bu raporda uygun fiyatlı telefonların herkese ulaşması noktasında da etkin bir yer tuttuğu da görülebiliyor. Satış rakamlarını arttırarak zirveye oynayan Samsung’un ne kadar bu başarı grafiğini sürdüreceği de merak konusu haline geliyor. Listenin ikinci sırasında ise 57 milyon satışla Apple yer alıyor.